Kawiarnia i Restauracja Art-Cafe
Pierwszy lokal Art-Cafe powstał we wrześniu 1994 w Rybiku, kolejny w Katowicach, Raciborzu, w Żorach i w Wodzisławiu

Od początku istnienia Nasze Restauracje wyróżniały się oryginalnym wnętrzem, dobrą kuchnią i ciepłą atmosferą. Dzięki temu szybko zasłużyły sobie na miano jednych z sześciu najlepszych restauracji w kraju. Takie wyróżnienie przyznał "Art-Cafe" ogólnopolski miesięcznik "ELLE". Z powodzeniem obsługujemy również zagranicznych gości i nie rzadko spotykamy się z dowodami sympatii. Tak więc dzięki działaniom artystycznym sieć Restauracji "Art-Cafe" stała się specyficznym miejscem spotkań zwolenników niekonwencjonalnej kulturalnej rozrywki.

Wielu z naszych klientów na stałe związało się z naszą restauracją, odnajdując w niej odskocznię od szarości życia codziennego, problemów z nim związanych. To tutaj znajdują spokój, refleksję a również dobrą zabawę i możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi oraz z tym, na co codziennie nie mają czasu: poezja, muzyka, lira przekazane im w dobrym guście i ciekawej formie.
Wybrane imprezy branżowe i artystyczne:
''Urodziny artystów'', "Szpetni 30-to letni", biesiady ludowe, Noce Świętojańskie, Regionalne Wybory do Miss Polski, Spotkanie z Kabaretem DuDu , John Porter - wieczór autorski, Bracia Niedzielowie - jazzowe granie bez cienia mówienia. kapela Czerniakowska z Warszawy
Do tej pory zrealizowaliśmy:
Imprezy w "Art-Cafe" to koncerty muzyczne, wystawy prac artystycznych, promowanie młodych talentów z regionu, konkursy literackie, promocje, degustacje produktów, pokazy mody, happeningi, imprezy tematycznie związane z ważniejszymi datami (np. Andrzejki, Halloween, Dzień Kobiet, Walentynki, itp).
Wieczory autorskie:
Antoni Kuśnierz, Aleksander Maceradi, Józef i Jasiu Skrzek, Sasza Popaz, Zbigniew Lewandowski, braci Golec ze swoją starą formacją jazzową, zaduszki poetyckie, wieczór z kolędą, noc świętojańska, biesiady Andrzejkowe. Jerzy Dębina - monodram "Ogród Luizy", Andrzej E-moll Kowalczyk, Ryszard Borkowski- poezja śpiewana, Czesław Gawlik, Andrzej Trefon, Lotar Dziwok, Krzysztof Puma Piasecki- muzycy jazzowi, Anna Kamyk - wokalistka operetki Gliwickiej, Robert Bielak - wirtuoz skrzypiec
Wybrane wernisaże z Galerii Art-Cafe
 • Daniel Raczyński - "Retrospekcja z Love Parade 2000" fotografii
 • Anna Flaga - oryginalne wielkoformatowe malarstwo
 • Zyhdi Czakoli - malarstwo
 • Elżbieta Siejny-Niedziela - malarstwo
 • Janusz Żodeczko - malarstwo
 • Zbigniew Szendera - fotografia
 • Zbigniew Solarski - fotografia
 • Andrzej Mleczko - satyra
 • Mapa dojazdu
   
  design by biuro26 code by PROF