Galerie
2009-11-11 - Koncert zespołu Kurde
''Pokreślona deszczem jesień 2002 roku. Miasto Wodzisław Śląski. Nic nie zwiastujące wieczory postanowiono wypełnić muzyką. Pewnego dnia rozmyte dźwięki nabrały kształtu i tak narodziło się Kurde - muzyczna przestrzeń i sprzeciw wobec zastanej po uniwersyteckich melanżach małomiasteczkowej, nudnej rzeczywistości...''

Od jesieni 2002 roku skład osobowy i oblicze muzyczne grupy ulegało wielu metamorfozom. Obecnie zespól tworzą: Tomasz Stoński (gitara elektryczna), Michał Szendzielorz (perkusja) Sebastian Załęski (gitara basowa), Boogie (klawisze), Patrycjusz Cyran (saksofon) oraz Dawid Ostrzołek (wokal).

Chcąc umiejscowić muzykę Kurde w jakimś obszarze muzycznym, sięgnąć należy do wskazywanych przez członków zespołu inspiracji muzycznych, których korzenie obejmują rocka progresywnego, jazzrocka oraz muzykę funk od wczesnych lat 70-tych po dzień dzisiejszy.

2009-10-31 - BRANIA FEST III
Tego wieczoru muzyka rozbrzmiewająca na Brania Fest miała ukoić ból w sercach wszystkich tych, którzy niedawno tragicznie stracili przyjaciela Tomka Brańke, znanego właśnie jako ''Brania''. Specjalnie dobrany set zespołów grających najcięższą i najposępniejszą odmianę heavy metalu jaką jest doom ,oraz interesujący ekspresyjny projekt video-muzyczny w przededniu wszystkich zmarłych, miały wyzwolić refleksje ale nie zasmucić nastroju imprezy.

2009-07-04 - Karaoke
Karaoke w Wodzisławiu Śląskim

2009-06-06 - Karaoke
Karaoke w Wodzisławiu Śląskim

2009-02-28 - Koncert zespołu Art Of Sin oraz zespołu Popiół
Art Of Sin
Założycielami zespołu byli dwaj gitarzyści: Łukasz Adamczyk oraz Wojtek Rudnicki. Pierwotnie zespół nazywał się Raven, jednak krótko po skompletowaniu reszty składu zmienili nazwę na Art Of Sin. W zespole panuje pełna demokracja i nie ma zdecydowanego lidera. Kapela posiada w swoim repertuarze blisko dwadzieścia utworów w klimacie rockowym, lecz obecnie modernizuje swój repertuar i teraz gra trochę ostrzej oraz odchodzi od anglojęzycznych utworów. Myślę, że jest to krok w dobrym kierunku. Muzyka w większości utworów jest autorstwa Rudego, natomiast teksty są dziełem wokalistki.

Popiół
Zespół Popiół to piątka kumpli, którzy tworzą swoją muzykę nie rozglądając się na boki. Materiał na debiutanckiej płycie to połączenie melodyjnego rocka i prostych treściwych tekstów. Kolejne single zapowiadające płytę zostały zauważone i docenione przez telewizje muzyczne co przełożyło sie na liczne emisje teledysków na kanałach 4funTV, MTV, VIVA, VH1, CANAL+, POLSAT, OTV, TVP 3, TVN 7.

Popiół nie sili się na wyznaczanie nowych trendów. Już dawno na polskim rynku muzycznym nie było tak naturalnego i nienadętego zespołu, ponad połowa utworów na płycie to potencjalne hity radiowe- jest to opinia wielu redaktorów radiowych po przesłuchaniu materiału.

[1] [2] [3]     2 z 3 
 
design by biuro26 code by PROF